Jauch Quartz JES200WHA
Part No.:
JES200WHA
Manufacturer:
Jauch Quartz
Category:
Battery Chargers
Package:
Datasheet:
JES200WHA.pdf
Description:
BATT CHG STATION 5V 12V 20V
Shipping
JES200WHA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jauch Quartz
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Charging Station
Battery Chemistry:
Mobile Devices
Battery Cell Size:
Number of Cells:
6
Voltage - Nominal:
5V, 12V, 20V, 100V, 120V
Charge Current - Max:
3A
Charge Time:
Voltage - Input:
Power - Max:
50W
Size / Dimension:
7.80" L x 2.60" W x 8.10" H (198.1mm x 66.0mm x 205.7mm)