IXYS IXGH10N100A
Part No.:
IXGH10N100A
Datasheet:
IXGH10N100A.pdf
Description:
IGBT 1000V 20A 100W TO247AD
Shipping
IXGH10N100A Specifications
Product Status:
Active
IGBT Type:
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1000 V
Current - Collector (Ic) (Max):
20 A
Current - Collector Pulsed (Icm):
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
4V @ 15V, 10A
Power - Max:
100 W
Gate Charge:
Td (on/off) @ 25°C: