IXYS IXFH32N48Q
Part No.:
IXFH32N48Q
Package:
TO-247-3
Datasheet:
IXFH32N48Q.pdf
Description:
MOSFET N-CH 480V 32A TO247AD
Shipping
IXFH32N48Q Specifications
Series:
HiPerFET™
Package/Case:
TO-247-3
Product Status:
Obsolete
Drain to Source Voltage (Vdss):
480 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
32A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
130mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4V @ 4mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
300 nC @ 10 V
Vgs (Max):
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
5200 pF @ 25 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
360W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)