Panduit Corp IT9100-CUV6
Part No.:
IT9100-CUV6
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
IT9100-CUV6.pdf
Description:
CABLE TIE BLUE 124LB 1.175'
Shipping
IT9100-CUV6 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
BELT-TY™ IN-LINE IT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Cable Tie, Parallel
Length - Approximate:
14"
Bundle Diameter:
3.94" (100.00mm)
Width:
0.350" (8.89mm)
Length - Actual:
1.175' (358.14mm)