KF Control ISFS-040.8-NOWC2
Part No.:
ISFS-040.8-NOWC2
Datasheet:
ISFS-040.8-NOWC2.pdf
Description:
PROXIMITY SENSOR IND 0.8MM
Shipping
ISFS-040.8-NOWC2 Specifications
Sensing Distance:
0.031" (0.8mm)
Output Type:
NPN-NO, 3-Wire
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C