KF Control ISFS-030.8-PONC2
Part No.:
ISFS-030.8-PONC2
Datasheet:
ISFS-030.8-PONC2.pdf
Description:
PROXIMITY SENSOR IND 0.8MM
Shipping
ISFS-030.8-PONC2 Specifications
Sensing Distance:
0.031" (0.8mm)
Output Type:
PNP-NO, 3-Wire
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C