IDEC IS-30-A4-03
Part No.:
IS-30-A4-03
Datasheet:
IS-30-A4-03.pdf
Description:
PROX NPN NC 2MT
Shipping
IS-30-A4-03 Specifications
Sensing Distance:
0.394" (10mm)
Output Type:
NPN-NC
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-25°C ~ 60°C