KF Control IRFS-050.8-PNWC2
Part No.:
IRFS-050.8-PNWC2
Package:
Cylinder, Threaded - M5
Datasheet:
IRFS-050.8-PNWC2.pdf
Description:
PROXIMITY SENSOR IND 0.8MM
Shipping
IRFS-050.8-PNWC2 Specifications
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M5
Sensing Distance:
0.031" (0.8mm)
Output Type:
PNP-NC, 3-Wire
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C