KOINO IPX-D30-10E4
Part No.:
IPX-D30-10E4
Manufacturer:
KOINO
Category:
Proximity Sensors
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
IPX-D30-10E4.pdf
Description:
PROXIMITY SENSORS CORD OUT
Shipping
IPX-D30-10E4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KOINO
Series:
IPX
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M30
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Sensor Type:
Inductive
Sensing Distance:
0.394" (10mm)
Output Type:
PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency:
250Hz
Shielding:
Shielded
Material - Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C (TA)