Sensata-Airpax IPAP-111-1-62-7.50-S-01
Part No.:
IPAP-111-1-62-7.50-S-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
IPAP-111-1-62-7.50-S-01.pdf
Description:
CIR BRKR 7.5A 250VAC 80VDC
Shipping
IPAP-111-1-62-7.50-S-01 Specifications
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IPA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V