Amphenol SGX Sensortech INIR4-R32
Part No.:
INIR4-R32
Manufacturer:
Amphenol SGX Sensortech
Category:
Gas Sensors
Package:
Datasheet:
INIR4-R32.pdf
Description:
SENSOR AIR QUALITY PWM OUTPUT
Shipping
INIR4-R32 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol SGX Sensortech
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Quality
Oxygen Range:
600 mbar ~ 1.2 bar
Accuracy:
Output:
PWM, UART
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C
Voltage - Supply:
3.2V ~ 5.25V
Current - Supply:
32mA