Panduit Corp IMLT102H-L6L
Part No.:
IMLT102H-L6L
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
IMLT102H-L6L.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 200LB 1.188'
Shipping
IMLT102H-L6L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
StrongHold™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
14.25"
Bundle Diameter:
4.02" (102.00mm)
Width:
0.311" (7.90mm)
Length - Actual:
1.188' (362.00mm)