Delta Electronics IMA-S400-24-ZNPLI
Part No.:
IMA-S400-24-ZNPLI
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
IMA-S400-24-ZNPLI.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 400W
Shipping
IMA-S400-24-ZNPLI Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
IMA-400 (400W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
80 ~ 275 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
16.7 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
400W
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.96" L x 4.00" W x 1.60" H (176.8mm x 101.6mm x 40.6mm)