Infineon Technologies IM69D130V01XTSA1
Part No.:
IM69D130V01XTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Microphones
Package:
Datasheet:
IM69D130V01XTSA1.pdf
Description:
MIC MEMS DIGITAL PDM OMNI -36DB
Shipping
IM69D130V01XTSA1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MEMS (Silicon)
Output Type:
Digital, PDM
Direction:
Omnidirectional
Frequency Range:
20 Hz ~ 20 kHz
Sensitivity:
-36dB ±1dB @ 94dB SPL
S/N Ratio:
69dB
Impedance:
Voltage - Rated:
Voltage Range:
1.62 V ~ 3.6 V
Current - Supply:
1.3 mA
Port Location:
Bottom
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm)
Height (Max):
0.051" (1.30mm)