EM4, LLC IL-RMDE750-240
Part No.:
IL-RMDE750-240
Manufacturer:
EM4, LLC
Category:
Lighting Control
Package:
Datasheet:
IL-RMDE750-240.pdf
Description:
750W HPS REMTE BALLAST 120V/240V
Shipping
IL-RMDE750-240 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EM4, LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Remote Ballast
Voltage - Supply:
240VAC
Number of Slots/Relays:
Circuit:
Ingress Protection:
Operating Temperature:
0°C ~ 35°C