Vishay Dale ILBB0805ER102V
Part No.:
ILBB0805ER102V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ILBB0805ER102V.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 0805 1LN
Shipping
ILBB0805ER102V Specifications
Series:
ILBB-0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
350mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)