Vishay Dale ILBB0603ER680V
Part No.:
ILBB0603ER680V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ILBB0603ER680V.pdf
Description:
FERRITE BEAD 68 OHM 0603 1LN
Shipping
ILBB0603ER680V Specifications
Series:
ILBB-0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
68 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
100mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)