Vishay Dale ILBB0603ER121V
Part No.:
ILBB0603ER121V
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ILBB0603ER121V.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Shipping
ILBB0603ER121V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ILBB-0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
150mA
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)