Vishay Dale ILB1206ER801V
Part No.:
ILB1206ER801V
Datasheet:
ILB1206ER801V.pdf
Description:
FERRITE BEAD 800 OHM 1206 1LN
Shipping
ILB1206ER801V Specifications
Impedance @ Frequency:
800 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)