Vishay Dale ILB1206ER202V
Part No.:
ILB1206ER202V
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ILB1206ER202V.pdf
Description:
FERRITE BEAD 2K OHM 1206 1LN
Shipping
ILB1206ER202V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ILB-1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
2 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
500mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)