Integra Technologies Inc. IGT2731M130
Part No.:
IGT2731M130
Manufacturer:
Integra Technologies Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
PL44A1
Datasheet:
IGT2731M130.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V PL44A1
Shipping
IGT2731M130 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Integra Technologies Inc.
Series:
Package/Case:
PL44A1
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
N-Channel
Frequency:
2.7GHz ~ 3.1GHz
Gain:
16dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
25 mA
Power - Output:
130W
Voltage - Rated:
16 V