MEAN WELL USA Inc. IDPC-25A-700
Part No.:
IDPC-25A-700
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
IDPC-25A-700.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 25.2-36V 700MA
Shipping
IDPC-25A-700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
IDPC-25 (25W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
295VAC
Voltage - Output:
25.2 ~ 36V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
25 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
SCP
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C
Efficiency:
81.5%
Termination Style:
Terminal Block
Size / Dimension:
4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)