Tri-Mag, LLC ICM24-240
Part No.:
ICM24-240
Datasheet:
ICM24-240.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Shipping
ICM24-240 Specifications
Series:
Tri-Mag®, ICM24 (24W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
24 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.84" L x 1.70" W x 1.20" H (72.1mm x 43.2mm x 30.5mm)