Tri-Mag, LLC ICM12-300
Part No.:
ICM12-300
Datasheet:
ICM12-300.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 30V 12W
Shipping
ICM12-300 Specifications
Series:
Tri-Mag®, ICM12 (12W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
30V
Current - Output (Max):
400mA
Power (Watts):
12 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.32" L x 1.61" W x 1.24" H (59.0mm x 40.9mm x 31.5mm)