Eaton - Electronics Division ICL122D15MIC
Part No.:
ICL122D15MIC
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ICL122D15MIC.pdf
Description:
ICL 120 OHM 20% 1.5A 16MM
Shipping
ICL122D15MIC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
ICL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
R @ 25°C:
120 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
1.5 A
R @ Current:
Diameter:
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)