EPCOS - TDK Electronics ICI70CGI-222
Part No.:
ICI70CGI-222
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Pulse Transformers
Package:
Datasheet:
ICI70CGI-222.pdf
Description:
ISOLATION INDUCTORS 2.2 MH
Shipping
ICI70CGI-222 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
ICI70CGI-222
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transformer Type:
Inductance:
2.2mH
ET (Volt-Time):
Turns Ratio - Primary:Secondary:
1:1
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C