iBASE Technology IB903FC-Q24
Part No.:
IB903FC-Q24
Manufacturer:
iBASE Technology
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Package:
Datasheet:
IB903FC-Q24.pdf
Description:
SBC 2.4GHZ 1 CORE 8GB/0GB RAM
Shipping
IB903FC-Q24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
iBASE Technology
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Core Processor:
AMD G-Series GX-424CC
Speed:
2.4GHz
Number of Cores:
1
Power (Watts):
Cooling Type:
Heat Sink
Size / Dimension:
4.000" x 5.800" (101.60mm x 147.32mm)