Ampco Safety Tools I-1/2D27MM
Part No.:
I-1/2D27MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
I-1/2D27MM.pdf
Description:
SOCKET IMPACT 6 POINT 27MM 1.5"
Shipping
I-1/2D27MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket, Impact
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
27mm
Drive Size:
1/2"
Length:
1.50" (38.1mm)