Ampco Safety Tools I-1/2D19MM
Part No.:
I-1/2D19MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
I-1/2D19MM.pdf
Description:
SOCKET IMPACT 6 POINT 19MM 1.46"
Shipping
I-1/2D19MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket, Impact
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
19mm
Drive Size:
1/2"
Length:
1.46" (37.0mm)