Brady Corporation HX-750-150-WT-J
Part No.:
HX-750-150-WT-J
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
HX-750-150-WT-J.pdf
Description:
SLEEVE, 0.75 IN DIA X 1.5 IN W
Shipping
HX-750-150-WT-J Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
PermaSleeve®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Label Type:
Heat Shrinkable
Label Size:
1.50" W x 1.25" H (38.1mm x 31.8mm); Cable O.D. 0.38" ~ 0.70" (9.5mm ~ 17.8mm)