Brady Corporation HX-1000-150-WT-J
Part No.:
HX-1000-150-WT-J
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
HX-1000-150-WT-J.pdf
Description:
SLEEVE, 1 IN DIA X 1.5 IN W
Shipping
HX-1000-150-WT-J Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
PermaSleeve®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Label Type:
Heat Shrinkable
Label Size:
1.00" W x 1.66" H (25.4mm x 42.2mm); Cable O.D. 0.50" ~ 0.95" (12.7mm ~ 24.1mm)