IDEC HW-U10-MAU
Part No.:
HW-U10-MAU
Manufacturer:
IDEC
Category:
Configurable Switch Contact Blocks
Package:
Datasheet:
HW-U10-MAU.pdf
Description:
CONTACT BLK SPST-NO 10A 110V/30V
Shipping
HW-U10-MAU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IDEC
Series:
HW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit:
SPST-NO
Requires:
Switch Body
Termination Style:
Screw Terminal
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 110VAC/30VDC