TDK-Lambda HWS30-48/A
Part No.:
HWS30-48/A
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HWS30-48/A.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 30W
Shipping
HWS30-48/A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
HWS (30W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
650 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
30W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.74" L x 1.24" W x 3.23" H (95.0mm x 31.5mm x 82.0mm)