TDK-Lambda HWS150A-5/RA
Part No.:
HWS150A-5/RA
Datasheet:
HWS150A-5/RA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Shipping
HWS150A-5/RA Specifications
Series:
HWS-A (150W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
30 A
Power (Watts):
150W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.30" L x 1.65" W x 3.23" H (160.0mm x 42.0mm x 82.0mm)