Samtec Inc. HW-02-20-L-S-856-SM
Part No.:
HW-02-20-L-S-856-SM
Datasheet:
HW-02-20-L-S-856-SM.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK SMD GOLD
Shipping
HW-02-20-L-S-856-SM Specifications
Number of Positions:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating):
0.209" (5.309mm)
Length - Stack Height:
0.856" (21.742mm)