Samtec Inc. HW-02-15-F-D-290-110
Part No.:
HW-02-15-F-D-290-110
Datasheet:
HW-02-15-F-D-290-110.pdf
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Shipping
HW-02-15-F-D-290-110 Specifications
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)