MEAN WELL USA Inc. HVG-320-48A
Part No.:
HVG-320-48A
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HVG-320-48A.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 43-52V 6.7A
Shipping
HVG-320-48A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
HVG-320 (320W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
180VAC
Voltage - Input (Max):
528VAC
Voltage - Output:
43 ~ 52V
Current - Output (Max):
6.7A
Power (Watts):
322 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
94%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
9.26" L x 3.54" W x 1.72" H (235.2mm x 90.0mm x 43.8mm)