Panduit Corp HV9250-C0
Part No.:
HV9250-C0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
HV9250-C0.pdf
Description:
CABLE TIE BLACK 160LB 2.756'
Shipping
HV9250-C0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Hyper-V™ IN-LINE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Cable Tie, Parallel
Length - Approximate:
33"
Bundle Diameter:
9.84" (250.00mm)
Width:
0.350" (8.89mm)
Length - Actual:
2.756' (839.98mm)