Panduit Corp HTMLT10WEH-LP
Part No.:
HTMLT10WEH-LP
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
HTMLT10WEH-LP.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 600LB 2.992'
Shipping
HTMLT10WEH-LP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
36"
Bundle Diameter:
10.00" (254.00mm)
Width:
0.500" (12.70mm)
Length - Actual:
2.992' (911.86mm)