Microchip Technology HTM6101MA2B-100.0000T
Part No.:
HTM6101MA2B-100.0000T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HTM6101MA2B-100.0000T.pdf
Description:
DEFENSE APPS MEMS OSC, 100MHZ, L
Shipping
HTM6101MA2B-100.0000T Specifications
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Type:
TCXO
Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4mA (Typ)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)