Microchip Technology HTM6101CA1B-030.0000
Part No.:
HTM6101CA1B-030.0000
Package:
4-VDFN
Datasheet:
HTM6101CA1B-030.0000.pdf
Description:
HIGH TEMP MEMS BASED XO +3.3 VDC
Shipping
HTM6101CA1B-030.0000 Specifications
Package/Case:
4-VDFN
Type:
XO (Standard)
Frequency:
30 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 2.8V, 3V, 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)