Susumu HTC1005-1E-R10-T35-L5
Part No.:
HTC1005-1E-R10-T35-L5
Datasheet:
HTC1005-1E-R10-T35-L5.pdf
Description:
CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0402
Shipping
HTC1005-1E-R10-T35-L5 Specifications
Capacitance:
0.1 pF
Tolerance:
±0.035pF
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)