Susumu HTC1005-1E-5R6-J-L5
Part No.:
HTC1005-1E-5R6-J-L5
Manufacturer:
Susumu
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HTC1005-1E-5R6-J-L5.pdf
Description:
CAP THIN FILM 5.6PF 25V 0402
Shipping
HTC1005-1E-5R6-J-L5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Susumu
Series:
HTC
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)