Panduit Corp HSTT75-C10
Part No.:
HSTT75-C10
Datasheet:
HSTT75-C10.pdf
Description:
HEATSHRINK 3/4" X 100' WHITE
Shipping
HSTT75-C10 Specifications
Series:
Dry-Shrink™, HSTT
Length:
100.0' (30.5m)
Inner Diameter - Supplied:
0.750" (19.05mm)
Inner Diameter - Recovered:
0.375" (9.53mm)
Recovered Wall Thickness:
0.030" (0.76mm)
Material:
Polyolefin (PO), Irradiated
Features:
Flame Retardant
Color:
White
Operating Temperature:
-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature:
90°C