3M HSHM-S110A1-5AP1-TR40B
Part No.:
HSHM-S110A1-5AP1-TR40B
Manufacturer:
3M
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
HSHM-S110A1-5AP1-TR40B.pdf
Description:
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
HSHM-S110A1-5AP1-TR40B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ HSHM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
A 22
Number of Positions:
110
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)