3M HSHM-S095B4-5AP1-TR40B
Part No.:
HSHM-S095B4-5AP1-TR40B
Manufacturer:
3M
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
HSHM-S095B4-5AP1-TR40B.pdf
Description:
CONN RECEPT 95POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
HSHM-S095B4-5AP1-TR40B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ HSHM
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
B 19
Number of Positions:
95
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)