TE Connectivity Passive Product HSC3003R9J
Part No.:
HSC3003R9J
Datasheet:
HSC3003R9J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 300W
Shipping
HSC3003R9J Specifications
Packaging:
Tray
Resistance:
3.9 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
300W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
5.039" L x 2.874" W (128.00mm x 73.00mm)
Height - Seated (Max):
1.654" (42.00mm)