TE Connectivity Passive Product HSC2002R0J
Part No.:
HSC2002R0J
Datasheet:
HSC2002R0J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 200W
Shipping
HSC2002R0J Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
200W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
3.543" L x 2.874" W (90.00mm x 73.00mm)
Height - Seated (Max):
1.654" (42.00mm)