TE Connectivity Passive Product HSC15033RJ
Part No.:
HSC15033RJ
Datasheet:
HSC15033RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 150W
Shipping
HSC15033RJ Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
150W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
3.858" L x 1.870" W (98.00mm x 47.50mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)