TE Connectivity Passive Product HSC10012RJ
Part No.:
HSC10012RJ
Datasheet:
HSC10012RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 100W
Shipping
HSC10012RJ Specifications
Packaging:
Tray
Resistance:
12 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)